Serdecznie zapraszamy Was do Łomży i przekazujemy w Wasze ręce, II. edycję Paszportu Turysty – „Odkrywcy królewskiego miasta Łomży”, zawierającą opis 25 atrakcji turystycznych oddających bogactwo kulturowe stolicy Ziemi Łomżyńskiej. Wyrażamy nadzieję, że ułatwi on Państwu odkrycie i poznanie piękna zakątków 600-letniej mazowieckiej oraz wielokulturowej Łomży – stolicy i serca historycznej Ziemi Łomżyńskiej.
W zakładce: Do Pobrania oczekuje z kolei na Was możliwość pobrania: blankietu Paszportu Turysty, Niezbędnika Turysty, Karty konkursowej i Regulaminu konkursu. Wyrażamy nadzieję, że bogactwo Waszych doznań związanych z pobytem w naszym gościnnym mieście sprawi, że będziecie do nas jeszcze niejednokrotnie powracać, do czego serdecznie namawiamy.
Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie im. Adama Chętnika
Skansen położony jest na wysokiej skarpie nadnarwiańskiej zwanej Wzgórzem Ziemowita, na wprost ujścia Pisy do Narwi. Otwarty staraniem Adama Chętnika,…
Najstarszy cmentarz żydowski powstał na wysokiej skarpie wschodniego obrzeża Łomży u zbiegu ulic Woziwodzkiej i Rybaki. Najstarsza zachowana macewa pochodzi…
Zespół cmentarny w Łomży obejmuje teren cmentarza rzymsko-katolickiego i byłych cmentarzy ewangelicko-augsburskiego i prawosławnego. Należy do najcenniejszych i najstarszych zabytków…
Gmach utrzymany w stylu neobarokowym, wzniesiony w latach 1907-1909 z inicjatywy miejscowych rzemieślników, kupców i rolników, według projektu arch. Franciszka…
Kompleks budynków wg projektu Feliksa Łowickiego, wzniesiono w pierwszym dziesięcioleciu XX w. jako siedzibę oddziału Banku Państwa Rosyjskiego. Budynek główny…
Po utworzeniu przez władze carskie w roku 1867 guberni łomżyńskiej, zdecydowano o potrzebie budowy reprezentacyjnej świątyni prawosławnej. W roku 1873…
Zaprojektowany w stylu modernistycznym przez Feliksa Nowickiego gmach gubernialnego gimnazjum został wybudowany w drugiej dekadzie XX w. przy ulicy Adamowskiej…
Neoklasycystyczny budynek z cegły zbudowany został w latach 1880-1886 według projektu łomżyńskiego architekta Józefa Nartowskiego. Inicjatywa komitetu budowy szpitala miała…
Gmach gubernialnego gimnazjum powstał w latach 1898-1900 jako kontynuacja działalności edukacyjnej, prowadzonej w budynku dawnej szkoły jezuicko-pijarskiej wybudowanym w pierwszej…
Kamienne schody zamykają od strony wschodniej pierzeję ul. Krzywe Koło, stanowiąc najkrótszy trakt pieszy, łączący położoną na skarpie starówkę łomżyńską…
Piętrowy budynek umiejscowiony w północnej pierzei rynku, został wzniesiony przez Antoniego Budziszewskiego według projektu Aleksandra Groffe w latach 1822-23, w…