Park Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma

Park rozciągający się na powierzchni 6 ha wyznaczonej ulicami Katyńską, Prusa, Wyszyńskiego i Zawadzką, przyciąga chętnych na aktywną rekreację i wypoczynek. Zainicjo­wany w 2015 roku przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego pomysł zagospoda­rowania leżącego w centrum Łomży terenu, w postaci stworzenia przyjaznego wszystkim mieszkańcom obszernego skweru pod nazwą „Ogrodu Papieskiego” z montażem 20 tablic granitowych wizualizujących papieskie przesianie, został wzbogacony o cały szereg elementów infrastruktury parkowej służącej bezpiecznej rodzinnej rekreacji.
Na odwiedzających czekają podświetlane ścieżki i fontanna, stylowe ławki i lampy ogrodowe zatopione w kwietnych łąkach i wielu dziesiątkach tysięcy nasadzeń drzew, krzewów i bylin tworzących klimat prawdziwego ogrodu. Dzieci i młodzież zapraszają 2 bogato wyposażone place zabaw, a osoby starsze mogą odpocząć w strefach relaksu. Elementem infrastruktury parkowej poprawiającej komfort pobytu na terenie parku są również toalety i monitoring.
Park Jana Pawia II jako wizytówka miasta cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i serdecznie zaprasza turystów do odwiedzin Łomży.

Park Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie im. Adama Chętnika

Skansen położony jest na wysokiej skarpie nadnarwiańskiej zwanej Wzgórzem Ziemowita,...

Leave your comment